
Per pastaruosius dešimtmečius ličio jonų (Li-ion) akumuliatoriais maitinami prietaisai įžengė į kasdienį gyvenimą. Ličio jonų akumuliatoriai plačiai naudojami nešiojamuose įrenginiuose, elektriniuose automobiliuose, dviračiuose, paspirtukuose, įrankiuose ir buitinėje elektronikoje. Tačiau, kilę gaisrai parodė, kad kartu su šiuo technologiniu proveržiu, atsiranda ir nauji pavojai. Ličio baterijos gali užsiliepsnoti ar sprogti dėl fizinių pažeidimų, perkaitimo, netinkamo įkrovimo ar gamybos defektų, todėl jų naudojimas reikalauja atsakingo požiūrio.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Departamentas) patvirtino Elektrinių mikrojudumo priemonių laikymo ir jų įkrovimo vietų įrengimo gaisrinės saugos rekomendacijas (toliau – Rekomendacijos). Rekomendacijose pateikiami patarimai parenkant arba įrengiant ličio jonų akumuliatoriaus bateriją turinčias elektrines mikrojudumo priemones (elektriniams paspirtukams, elektriniams dviračiams, elektrinėms riedlentėms ir pan.) laikyti ir (ar) įkrauti numatomas statinio vietas ir patalpas. Rekomendacijos skirtos asmenims, kurie naudojasi elektrinėmis mikrojudumo priemonėmis, ir (ar) šių priemonių savininkams, taip pat statinių naudotojams, statinių techniniams prižiūrėtojams, statinių naudojimo priežiūrą atliekantiems viešojo administravimo subjektams, statinių projektuotojams, atsakingiems už statinio gaisrinės saugos reikalavimų užtikrinimą. Minėtame dokumente pateikiama informacija apie mikrojudumo priemonių keliamus pavojus, padedanti įvertinti ir suprasti galimas pasekmes. Vadovaudamiesi Rekomendacijomis ir kituose teisės aktuose suteiktais įgaliojimais statinio naudotojai ir (ar) statinio techniniai prižiūrėtojai, statinių naudojimo priežiūrą atliekantys viešojo administravimo subjektai gali neleisti statiniuose ir (ar) patalpose laikyti ir (ar) įkrauti elektrinių mikrojudumo priemonių (nes šie statiniai ir (ar) patalpos nebuvo suprojektuoti taip, kad būtų galima juose saugiai laikyti ir (ar) įkrauti elektrines mikrojudumo priemones.
Siekiant užtikrinti gerąją gaisrinės saugos praktiką statiniuose ir šalia jų laikant ir įkraunant elektrines mikrojudumo priemones, siūlome naudotis Rekomendacijomis pagal poreikį ir kompetenciją.
Rekomendacijas galite rasti pasinaudojant nuoroda.
Taip pat siunčiame nuorodą į gaisrinės saugos atmintinę elektrinių mikrojudumo priemonių naudotojams.
Informacija ir vizalinė medžiaga: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos