Forumas: „Visaginas ir lietuvių kalba: 50 metų iššūkių ir stiprėjančios tapatybės“

Новостное изображение

Kovo 12 dieną Visagino kultūros centro konferencijų salėje vyko jaukus ir prasmingas forumas „Visaginas ir lietuvių kalba: 50 metų iššūkių ir stiprėjančios tapatybės“.

Renginys subūrė ne tik specialistus, bet ir vietos bendruomenę, norinčią diskutuoti apie lietuvių kalbos raidą, jos svarbą ir vietos gyventojų tapatybės formavimosi niuansus. Renginį aplankė LR Seimo narys Jevgenij Šuklin, Visagino savivaldybės vicemeras Vitalius Besakirskas bei administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas.

Forumą atidarė Visagino švietimo pagalbos tarnybos direktorė, pabrėždama, kad kalba yra ne tik komunikacijos priemonė, bet ir tapatybės pagrindas. Jautriai nuskambėjo Visagino vaikų lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“  direktorės Elenos Čekienės, kuri dalijosi prisiminimais apie pirmuosius lietuvių kalbos mokymosi žingsnius mieste, pranešimas.

Visagino savivaldybės švietimo, kultūros, sporto ir valstybinės kalbos kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė – kalbos tvarkytoja – Lina Dainienė priminė, kaip per pastaruosius 50 metų keitėsi valstybinės kalbos statusas Visagine.

Ypatingo dėmesio sulaukė Vytauto Didžiojo universiteto magistrantės Tatjanos Repečkienės pranešimas, kurio metu buvo pristatomas vykdomas tyrimas apie lietuvių kalbos vietą rusakalbiame mieste. Jos pranešimas buvo kupinas jautrių ir tikrų istorijų apie vietos gyventojus, kurie per kalbą atranda (arba ne) savo ryšį su Lietuva ir jos kultūra. Po pranešimo Tatjana įteikė savo rankų darbo juostą pirmosios lietuviškos mokyklos Visagine — „Verdenės“   gimnazijos  —  atstovams.

Menų rezidencijos „Taškas“ vadovas Aleks Urazov entuziastingai pristatė lietuvių kalbos svarbą savo darbe su jaunimu.

Diskusijos dalyviai sušildė salės atmosferą, dalindamiesi asmeniniais potyriais ir ateities vizijomis. Ypatingai įkvėpė Visagine gyvenančios ukrainietės Liubov Ozerova ir Maryna Tyshchenko, kurios lietuvių kalbą išmoko per pusantrų metų ir galėjo pilnavertiškai dalyvauti diskusijoje. Jų pavyzdys parodė, kad motyvacija, bendruomenės palaikymas ir nuoširdus noras integruotis gali padėti pasiekti puikių rezultatų. Diskusijoje savo lietuvišką tapatybę pristatė ir Maksim Paukštė, kuris visai neseniai pasikeitė savo rusišką pavardę.

Forumo pabaigoje visi sutarė, kad lietuvių kalba Visagine turi ne tik istoriją, bet ir ateitį.

Mes, kaip organizatoriai, tikimės, jog renginys ne tik suteikė daug vertingų įžvalgų, bet ir sustiprino supratimą, kad kiekvienas, net ir mažiausias žingsnis link lietuvių kalbos stiprinimo yra svarbus.

Informacija: Visagino švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotoja Ieva Gudė

Nuotraukos: Visagino švietimo pagalbos tarnyba

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *