Gaisrų statistika Lietuvoje ir Visagine (2025 m. I ketvirtis)

Новостное изображение

Lietuvoje per pirmą šių metų ketvirtį kilo 2550 gaisrai (2024 metais tuo pačiu laikotarpiu — 2148 gaisrai). Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, gaisrų šiemet užgesinta 18,7 proc. daugiau. Gaisruose žuvo 24 žmonės (2024 m. per tą patį laikotarpį – 35 žmonės), iš jų vaikų žūčių pavyko išvengti (0), o 54 gyventojai (46) patyrė traumas. Gaisruose ugniagesiai išgelbėjo 32 gyventojus.

Gaisrų kuriuose žuvo žmonės, priežastys: 7 – dėl neatsargaus rūkymo, 5 – dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, 4 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 3 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimų, po 1 – dėl pašalinio ugnies šaltinio ir dėl kitų priežasčių. Dar 3 žuvusiųjų žūties priežastys tikslinamos.

Per šių metų pirmuosius 3 mėnesius Visagino savivaldybėje kilo 12 gaisrų (2024 m. — 7 gaisrai) ir 1 atvejis, kai gyvenamajame būste užfiksuotas maisto pridegimas. Gyvenamosiose patalpose kilo 7 (3) gaisrai , iš kurių 4 – bendro naudojimo vietose, 3 – butuose (tik viename bute buvo įrengtas autonominis dūmų signalizatorius, tačiau nesuveikė, nebuvo elementų). Žuvusiųjų ar traumuotų pavyko išvengti. Savivaldybės atvirose teritorijose kilo 2 gaisrai, kurių metu degė sausa žolė. Sodininkų bendrijų teritorijose kilo vienas gaisras, kurio metu degė sodo namelis, taip pat sudegė 1 automobilis. Be gaisrų gesinimo ugniagesiai atliko 24 (26) gelbėjimo darbus, iš jų: 10 (16) kartų – pagalba specialiosioms tarnyboms, 11 (8) – pagalba buityje, 2 (1) — darbai ant ledo, 1 (0)  – gyvūnų gelbėjimas, o taip pat 10 kartų buvo išvykimai į kaimyninius rajonus.

Visagino mieste pagrindinės gaisrų priežastys: 2 – neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi; 1 – neatsargus rūkymas; 2 – tyčinė žmonių veika (padegimas); 3 – elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai; 1 – vaikų išdykavimas; 1— transporto priemonės kuro padavimo sistemos gedimas; 2 – kitos priežastys.

Atėjus ilgai lauktam pavasariui ir šylant orams, prasidėjo pavasariniai aplinkos švarinimo darbai, o tuo pačiu ir iškvietimai dėl deginamos žolės, neprižiūrimų laužaviečių bei saugaus atstumo reikalavimų nesilaikymo. Degančios žolės arba neprižiūrimų degančių augalinės kilmės krūvų ugnis dažniausiai persimeta į miškus, durpynus, sodybas ar ūkinius pastatus. Visagino priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primename, kad:

  • draudžiama surinktus (sugrėbtus) augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietovėse ir arčiau kaip 50 m nuo jų, taip pat miestuose ir miesteliuose, išskyrus laužų kūrenimą nustatytose vietose. Tokioms atliekoms yra skirtos žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės;
  • kaimo vietovėse sausą žolę ir nukritusius lapus galima deginti sugrėbus į krūvą, tačiau kūrenti leidžiama ne arčiau kaip 30 m nuo pastatų, degių konstrukcijų statinių ir degių medžiagų sandėliavimo vietų;
  • gaminant maistą lauke, kietuoju kuru kūrenamas šašlykines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų;
  • negalima palikti be priežiūros besikūrenančių laužaviečių; smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti vandeniu ar smėliu. Už reikalavimų nesilaikymą grės piniginės baudos.

Baudos už  gaisrinės saugos taisyklių nesilaikymą ir sausos žolės deginimą:

  • Priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo 30 iki 170 Eur.
  • Miško naikinimas arba žalojimas jį padegant arba nerūpestingai elgiantis su ugnimi, taip pat kitoks miško gaisrą arba jo išplitimą sukėlęs priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo 560 iki 2 300 Eur.
  • Sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 300 Eur.
  • Priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 Eur.

Priešgaisrinės tarnybos prašo gyventojų elgtis atsakingai, nelikti abejingais pastebėjus gaisrą ar asmenis deginančius žolę – nedelsiant skambinkite telefonu 112.

Informacija ir vizualinė medžiaga: Visagino priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *